Вентиляция и кодниционирование торговых центров

СТК - МОНТАЖ УКРАИНА

Проектування опалення та вентиляції – це перший етап організації торгового центру, який має бути готовим ще до початку будівництва будівлі. Якщо це вже в процесі будівництва, то ці важливі системи можуть не узгоджуватися з іншими інженерними комунікаціями. До всіх без винятку вентиляційних систем у торгових центрах діє правило: повітрообмін на кожного покупця має бути не менше ніж 20 м.куб, а на співробітника – не менше ніж 60 м.куб.
Для того, на скільки людей розрахований такий магазин, також існують певні норми: якщо магазин торгує меблями, спортивними товарами, радіоелектронікою, то на одну особу законодавством виділяється 3,5 м.кв. Якщо специфікою торгового центру є продовольство, то одну людину виділяється 2.5 м.кв. Нескладно зробити розрахунок повітрообміну, який має забезпечувати вентиляційна система. Якщо на торговому майданчику існують продовольчий та непродовольчі відділи, то вони повинні розташовуватись у різних приміщеннях та забезпечуватись окремими вентиляційними системами. Особливі вимоги до вентиляційних систем таких центрів обумовлені наявністю великої кількості холодильного обладнання, що є джерелом виділення тепла. Ще одним нюансом, на який варто звертати особливу увагу при проектуванні систем вентиляції та кондиціювання, є працівники цього підприємства. Так як їм доводиться тривалий час перебуває в умовах штучно створеного мікроклімату, то недотримання температурних вимог, а також вимог до циркуляції повітря у приміщенні центру може призвести до масових захворювань персоналу.

Загальні вимоги до вентиляційних систем великих торгових майданчиків
Вимоги до вентиляції як у великому торговому центрі, так і у сімейному супермаркеті однакові.
Вона має забезпечувати:

Потрібний повітрообмін на всій площі магазину.

Своєчасне нагрівання припливного повітря або його охолодження.

Подачу очищеного від механічних забруднень повітря.
Комфортний мікроклімат при роздачі припливних повітряних потоків.
• Не створювати шуму. Мати просте та доступне управління.

Щоб організувати систему вентиляції, яка відповідає всім заявленим вимогам, потрібно провести ретельні розрахунки, провести аналіз будівлі з огляду на його архітектурні, конструктивні та функціональні особливості.

Що потрібно враховувати для складання проекту вентиляційної системи
На першому етапі надається докладний поверховий план усієї будівлі, в якій мають бути зазначені всі функціональні зони, точну характеристику всіх будівельних матеріалів, які братимуть участь у зведенні об'єкта. Крім того, потрібно знати орієнтацію споруди з боків світу, плановану відвідуваність об'єкта будівництва та особливі побажання замовника, а також архітектурні особливості будівництва. Враховуючи всі подробиці, можна скласти проект таким чином, щоб мінімізувати витрати на монтаж вентиляції та кондиціювання.

На другому етапі проектування ведуться розрахунки оптимальних мікрокліматичних параметрів кожної зони, розраховується продуктивність необхідного обладнання та його місцезнаходження. Також проводиться планування прокладання вентиляційних шахт і повітроводів. Завдяки точним розрахункам можна побудувати таку вентиляційну систему, яка буде максимально надійною та економічно вигідною для замовника. Останній етап є готовим рішенням з обладнання, його характеристиками, докладною схемою вентиляційної системи, і характеристиками повітроводів. Крім того, у готовому проекті має бути повний перелік монтажних робіт.

ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ НА РОЗРАХУНОК СИСТЕМИ ВЕНТИЛЯЦІЇ

наші фахівці зв'яжуться з вами найближчим часом

Bootstrap Examples Templates

Системи вентиляції
Кондиціювання
Алмазне свердління
Монтаж

Зв'яжіться з нами